Uzavírák 2020 v Budkovicích

13.10.2020

Na závěr sezóny 2020 jsme uspořádali závěrečné polítání a to tam, kde je snad lépe než na světě. Sešli jsme se již v pátek odpoledne a po nezbytném ubytování jsme složili modely a začali za hezkého podzimního počasí létat. Bylo bezvětří a visejčky byly nebezpečně nízko u země, naštěstí bez havárie. Létalo se až do smrákání, poté jsme se přesunuli do bungalovu, kde jsme při popíjení míchaného long drinku s pracovním názvem "balamutil" (ingredience nelze popsat, to se musí zažít!) zhodnotili sezónu 2020.

V sobotu ráno nás s čerstvými hlavami přivítalo bezvětrné, ale poněkud mlhavé počasí. Mlha vydržela až do 11 hodin a my jsme měli čas na servis éroplánů a na vzpomínání z čeho se vlastně skládá nový drink. Po vydatném obědě jsme začali naplno lítat, bohužel se nám nevyhnuly technické problémy a o nouzáky tentokrát nebyla nouze:). Až na jeden výlet do  kukuřičného bludiště Mínotaura nebylo nic fatálního, a tak se létalo až do podvečerních hodin, kdy nás zahnal déšť. Ani v době deště jsem nezaháleli a vydali se do restaurace RAF house, kde jsme labužírovali a prohlédli si muzemum věnované československým letcům ve službách RAF - díky za to!

Neděle byla ve znamení dopoledního létání a následujícího odjezdu. A jaká byla sezóna 2020? Nu, trochu zvláštní, když pominu malichernosti typu technických problémů s motory hned na jaře, tak se nám nevyhnula ztráta kamaráda Jardy. V době covidové bylo na začátku jara zakázáno potkávat se a uspořádat modelářskou akci nebo se nějaké zúčastnit bylo taky velmi obtížné, ne - li nemožné. Ale pokud se stále potkáváme a bavíme se s letadly a nad nimi, tak nebude ještě tak špatně.

Pohled z okna je jasný - podzim, čas co krátí dny, zase plískanice, studený vítr. Tak šup šup do dílny a 1.3.2021 všichni na place s novými brusy!

O. Putna