Medlánecký FLY - IN

15.06.2020

Je pátek, venku je krásné počasí a vy se netrpělivě díváte na hodinky, už už aby bylo odpoledne. Rychlý oběd, vyřízení posledních pracovních záležitostí před víkendem. Snad už nikdo nebude volat a "něco chtít", myšlenkami už jste stejně jinde - na letišti. Znáte to?

Takhle přesně to proběhlo v pátek 12.6.2020 (alespoň u mě), kdy jsem se za hojné účasti sešli na letišti. Ale od začátku..

Ráno jsem vstal brzy, vydělat dětské sedačky z auta, sklopit sedadla a rychle naložit letadlo, uf - běžná náplň modeláře. Rychlá kontrola, poslední úvahy o tom zda mám šrouby do křídel a hurá do práce. Na poradách se snažím soustředit, ale stejně se mi otáčí hlava k oknu a sleduji počasí, naštěstí to vypadá dobře. Kolem poledne se domlouváme s Jirkou na catteringu, přece "na place" nepojdeme žízní! Vše domluveno a konečně odjíždím na letiště.

Pomalu se všichni sjíždíme, dokonce i stará garda a přespolní se přijeli podívat. Celé odpoledne se lítalo, balamutil střídal balamutil, motory přes velké vedro šlapaly a my lítáme co to jde. Večer jsme všichni zkonstatovali, že jsme si nádherně zalítali, a že slety budou pravidelné a povinné! (pozn. autora: uvedeno pro manželky a přítelkyně:-)

Večer jsem postnul hromadné foto na facebook, lajky z celého světa se jen hromadily - hold, svět je malý, hlavně ten modelářský, tak zase příště!


15.6.2020 O. Putna